Eğitim Politikamız

Eğitim Politikamız

Özel  Gülen Yüzler Kreş ve Gündüz Bakımevi  1993 yılından itibaren hizmet vermekte olup   kurumumuz “Mutlu Çocuk “ilkesi merkezli hareket etmektedir. Çocuklarımızın BİLİŞSEL, DUYGUSAL, SOSYAL ve PSİKOMOTOR gelişimlerine uygun eğitim vermektedir.

 Okul Öncesi eğitim kurumlarının yalnızca bilgi aktaran ya da yalnızca çocukların bakımını sağlayan yerler olmadığını düşünüyor, çocuklarımızı araştırmaya ve yaratıcılığa yönlendirecek zevkli ve eğlenceli programlarla eğitimi sevdirmeyi planlıyoruz.

 Burada çocuklarımızın bireysel öğrenme farklılıkları göz önüne alınırken eğitim ve öğretim; Görsel, işitsel ve kinestetik dokunsal uyaranlarla gerçekleştirilir. Yapılan çalışmalar dahilinde çocuklarımızın parlayan yönleri keşfedilir geliştirilir ve öne çıkarılır Amacımız, kendisine güvenen, sorumluluk duygusu kazanmış, doğayı ve kitapları seven, yaratıcı çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, soru sorma alışkanlığını edinmiş, mutlu çocuklar yetiştirmektir.

  Bilim ve sanata olan ilgi ve yakınlık okulda geçirdiği süre içinde beslenir. Çocuklarımız hayatı yönetme becerilerini gerçek yaşam deneyimleri ile öğrenir( çocuk Köyü) okulda öğrendikleri ile gerçek yaşam arasındaki bağlantı onlar için anlamlı hale getirilir.

 Sosyal iletişim becerileri yaşıtları içerisinde şekil alırken problem çözme becerileri hayatlarını inşa ederken kendilerine maksimum fayda üretecek şekilde desteklenir

 Okul öncesi çocuklarımızın gelişim aşamaları göz önünde tutularak, bu aşamaları sağlıklı bir biçimde tamamlayabilmeleri için bizler öğrencilerimiz için her zaman en iyisini düşünerek ve bunları da eğitim ile harmanlayarak ve yapmış olduğumuz çalışmaların meyvelerinin tohumlarını alarak öğrencinin her alanda akademik başarsına  zemin hazırlayan bir kurum olmayı planlıyoruz